علل سرفه های مزمن پس از یک بیماری ساده

معمولا تا زمانی که سلامتی برای بدن وجود نداشته باشد شما نمی توانید با خیال راحت به انجام امور زندگی خود بپردازید. پس برای داشتن سلامتی باید به هر راه درستی وابسته شوید. برخی از حالت ها وجود دارند که شاید برای شما هم جالب باشد. به عنوان مثال پس از بیماری خفیفی مثل سرماخوردگی انتظار ندارید که علائمی از آن در بدن شما باقی بماند اما متأسفانه این شرایط وجود دارد و شما این علائم را با تمام وجود درک خواهید کرد. یکی از آزاردهنده ترین آنها سرفه های بیش از حد می باشد.

فرض کنید در جلسه ای مهم و رسمی هستید اما این سرفه های طولانی مدت بسیار به شما فشار می آورند و نمی توانید کاری بکنید. جالب این جاست که شما دلیل آن را نمی دانید.  اما در حقیقت هر مشکلی در بدن ما با یک علت اصلی همراه می باشد که تنها نیاز است تا شما اطلاع خود را در این زمینه بیشتر کنید. سرفه های متوالی پس از سرماخوردگی هم علت خاص خود را دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

برخی از افراد مبتلا به آلرژی های فصلی ، آلرژی های غذایی و . . . هستند. زمانی که در محیطی خاص با دودهای پراکنده قرار می گیرند یا زمانی که در هوای دارای ذرات ریز تنفس می کنند ، با تشدید سرفه ها نیز همراه خواهند شد. علت دیگری هم در ارتباط با سرفه های مزمن وجود دارد که در ارتباط با تضعیف بدن در برابر انواعی از عفونت ها می باشد. ممکن است بدن شما به دلایل مختلف بسیار ضعیف شده و پس از آن به هر نوع بیماری نیز گرایش داشته باشد. یکی از بیماری های بسیار فرصت طلب در ارتباط با بیماری های عفونی خواهد بود. عفونت هایی که به ریه شما حمله می کنند می توانند عاملی برای سرفه های مزمن باشند. حتی این عوامل به دو دسته مختلف ویروسی و باکتریایی نیز دسته بندی می شوند.

اگر سرفه های بیش از اندازه زیاد دارید و گاهی خلط هایی خونی را مشاهده می کنید برای بررسی بیشتر به نزد پزشک بروید. نیاز است تا آزمایشی برای بررسی سایر عوامل میکروبی برای شما انجام شود تا وجود یا عدم وجود آنها در ریه نیز مشخص گردد. یکی از بیماری هایی که با سرفه های شدیدی همراه می باشد بیماری با نام سل خواهد بود.