مصرف بیش از اندازه مسکن ها

مصرف بیش از اندازه مسکن ها گرداوری شد

قرص مسکن تسکین دهنده دردهایی است که می تواند بر بدن ما فشار وارد کرده و مانع از یک زندگی راحت شوند. انواع مختلفی از دردها وجود دارند که می توان از مسکن ها برای درمان آنها نیز استفاده نمود. در حقیقت مصرف هر دارویی یک دوره مصرف دارد که استفاده از آن بیش از آن دوره می تواند با عوارض جبران ناپذیری از نظر جسمی نیز همراه باشد. مسکن ها که امروزه توسط مردم بدون تجویز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد با عوارض جانبی بالایی همراه هستند که متأسفانه مورد بی توجهی قرار می گیرند.

دلایل زیادی برای عدم مصرف مسکن ها بیش از سه روز وجود دارد. در حقیقت شما نباید این داروهای تسکین دهنده را برای هر نوع دردی مورد استفاده قرار دهید. درد نشانه ای خوب برای پی بردن به وجود مشکل در بدن خواهد بود که معمولا با مصرف این داروها سرکوب و به صورت کوتاه مدت خاموش می گردد اما باید توجه داشته باشید که شاید با این تکسین موقتی زمان طلایی برای درمان را از دست بدهید.یکی از شایع ترین دردهایی که برای آن از مسکن استفاده می شود در ارتباط با دردهای مربوط به ناحیه ی سر می باشد.

پس از مصرف انواع قرص ها ممکن است که به بیماری هایی نظیر بیماری های کبدی مبتلا شوید. اولین نقطه ای که در اغلب موارد آسیب جدی به بدن وارد می شود در خصوص کبد می باشد. این عضو بسیار حساس بوده و در خصوص مواردی که میزان زیادی از دوز داروهای مسکن را دریافت نموده اند شایع تر می باشد. گاها سیستم ایمنی بدن افراد حساس می تواند با آسیب به کبد حضور دوز بالایی از داروهای مسکن را گوشزد نماید.

داروهایی نظیر استامینوفن ، ایبوپروفن ، ژلوفن ، مفنامیک اسید و . . . بیشترین داروهایی هستند که برای تسکین یافتن دردها از آن استفاده می شود. این داروها پس از تجزیه در داخل بدن می توانند به کلیه ها فشار وارد آورده و در نتیجه فرد را تا مرز نارسایی کلیه ها نیز پیش ببرند. عارضه جانبی دیگر داروهایی نظیر آسپرین رقت زیاد خون است. هر فردی تا زمانی که به نزد پزشک نرود از شرایط درونی خود خبری ندارد. فردی را در نظر بگیرید که بر اساس توصیه دوستان آسپرین مصرف می کند اما از طرفی رقت خون زیادی دارد. این تسکین دهنده که شاید برای تب مورد استفاده قرار گرفته باشد منجربه به مشکل بزرگی همانند از دست دادن خون می شود.