خواص میوه ی درخت بلوط

خواص میوه ی درخت بلوط و میوه بلوط گرداوری شد

میوه ای که از درخت بلوط تهیه می شود ، میوه ای بسیار خوشمزه با ظاهری خاص می باشد. این میوه همواره خواص زیادی در خود دارد که شاید بسیاری از ما از این خواص بی نظیر بی اطلاع باشیم. از طرفی این خواص آنقدر مهم هستند که به جادویی از سوی درخت بلوط موسوم می باشند. سعی کنید تا از این جادو برای افزایش سلامتی بدن خود نیز کمک بگیرید.

افرادی که به دلایل مختلف به ملتهب شدن لثه نیز مبتلا هستند می توانند از بلوط استفاده کنند. البته استفاده از بلوط به روش های گوناگونی انجام می شود. شما هم می توانید از میوه ، هم از برگ و هم از دمنوش پوست این میوه نیز بهره ببرید. ملتهب شدن لثه ها با درد و خونریزی بسیار زیادی همراه می باشد. بنابراین اگر دوست دارید تا این درد و التهاب در بدن شما کاهش یابد بلوط را از یاد نبرید. از طرفی درمان یک زخم همانند یک التهاب در دهان می تواند از عفونت های بعدی ناشی از خونریزی آن جلوگیری به عمل آورد.

هر نوع التهابی که در بدن شما به وجود می آید در صورت عدم درمان به زخمی خونریزی دهنده تبدیل خواهد شد. التهاب های گوارشی که از مری تا روده ها ادامه دارند به نوعی یکی از مهم ترین التهابات به شمار می روند . برای کاهش التهاب و خونریزی بهتر است تا از بلوط استفاده کنید. حتی دردهایی نظیر درد بواسیر به دلیل یبوست های مزمن از طریق این میوه ی خوشمزه برطرف خواهد شد.

مادران شیرده یکی از معضلات خود را اتمام شیردهی می دانند. در حقیقت برخی از آنها این موضوع را پس از دو سال شیردهی یک معضل میدانند و برخی دیگر از همان ابتدای تولد فرزند. در افرادی که دوست دارند تا هرچه زودتر شیر در سینه های آنها از بین برود و ترشح آن قطع شود می توانند از بلوط استفاده کنند . البته مصرف دمنوش این میوه می تواند تا اندازه ی زیادی کمک کننده باشد.

در صورتی که از ریزش موهای خود رنج می برید و نمی دانید که از چه روشی برای اتمام این مشکل استفاده کنید ما به شما استفاده از پوست بلوط به صورت پودر شده را توصیه می کنیم. شما همواره می توانید این پودر را به صورت یک ضماد بر روی موهای سر خود قرار دهید و به خوبی آن را دست بزنید تا با پوست سر شما در تماس باشد. از این رو می توانید میزان ریزش موهای خود را جلوگیری نمایید. البته این روش را باید چندین بار امتحان کنید. سعی کنید تا برای دو بار در هفته این کار را انجام دهید تا خواص بی نظیر بلوط بر پوست سر شما باقی بماند.