تحریک پوستی در ناحیه آلت تناسلی

پوست در هر جایی از بدن که باشد فرقی ندارد در داخلی ترین یا سطحی ترین جای بدن در هر صورت به عنوان یک پوست می باشد که می تواند با نرمی و حساسیت خاصی نیز همراه باشد. تحریک پوستی در ناحیه آلت تناسلی یکی از مهم ترین دلایلی است که فرد می تواند متحمل درد و ناراحتی فراوانی نیز بشود. این تحریک پوستی در حقیقت طیف وسیعی از علائم را شامل می شود. شما می توانید یک فرد را در نظر داشته باشید که تنها با یک سری از جوش ها بر روی آلت خود و فرد دیگر نیز با یک سری از زخم های بزرگتر از یک جوش نیز مواجه شده و نگرانی هایی را تجربه می کند.

در حقیقت ممکن است که یک فرد در حالت عادی زمانی که خراسیدگی بر روی پوست دست او ایجاد می شود با درد زیادی همراه نباشد اما این موضوع در رابطه با آلت تناسلی به صورت کاملا زیاد فرق دارد. در حقیقت چنین فردی به دلیل وجود اعصاب زیاد در ناحیه ی مورد نظر ، درد را بیشتر از حد معمول خود تجربه می کند. پس پیشگیری از ابتلا به تحریک پوستی در ناحیه آلت تناسلی می تواند تا اندازه زیادی در سلامتی شما نقش بزرگی را ایفا کند.

اولین گام در پیشگیری رعایت اصول بهداشتی در مسائل جنسی می باشد. افرادی که معمولا زگیل از نوع تناسلی دارند جزء شایع ترین گروه های در معرض درد و خطر این بیماری می باشند. برخی از افراد به دلیل سوختگی های ناشی از گرما و . . . معمولا به نوعی   خودسرانه از پماد ها و داروهای مختلفی بهره می برند که هیچ یک از آنها نه تنها به درمان سوختگی کمکی نمی کند بلکه می تواند به بدتر شدن شرایط و حتی اضافه شدن تحریک پوستی در آلت تناسلی نیز منجربه شود.

سعی کنید تا در زمینه ی درمانی به نظر پزشک خود احترام بگذارید و به هیچ عنوان با او مخالفت نکنید. زیرا او از شرایط شما آگاهی بیشتری دارد و به همین دلیل داروهای خاص و درمان های مناسب تری را در نظر خواهد گرفت. اگر شرکای جنسی متعددی دارید یا در هر حالت از کاندوم به میزان زیادی استفاده می کنید حتما به اثرات پس از مصرف آن دقت داشته باشید. برخی از افراد معمولا پس از مصرف کاندوم به دلیل جنس لاتکسی که دارد حساسیت هایی را از خود نشان می دهند که این حساسیت ها به صورت تحریک پوستی خود را نشان می دهد . بنابراین این تحریکات مسئله ی جدی نیستند اما در صورت عدم توجه در نهایت به یک مسئله جدی تبدیل می شوند.