علل مهم در برافروختگی غیرطبیعی

برافروختگی حالتی است که شما نسبت به افراد موجود در اطراف خود به نوعی بیشتر از حد معمول احساسی از گرما دارید و دوست دارید تا برای کاهش این گرما به هر راهی دست بزنید. برخی از افراد لباس های خود را در آورده و در آب غوطه ور می شوند ، غافل از آنکه دلیل گرمای غیرطبیعی بدن شما چیز دیگری است و راه های دیگری برای درمان آن وجود خواهد داشت. پس سعی کنید تا در ابتدا علت برافروختگی و سپس درمان آن را بشناسید.

یکی از علائم اولیه برافروختگی قرمز شدن لپ ها می باشد. برخی از مواقع وجود استرس ها و خجالت و . . . می تواند دلیلی بر برافروخته شدن یا گرم شدن شما شود اما اگر بدون حضور هیچ عامل استرسی به ناگهان با این مشکل مواجه شدید قطعا مشکلی وجود دارد. در این زمان به کارهایی که قبل از گرم شدن انجام داده اید بیشتر فکر کنید. در حقیقت افرادی هستند که پیش از گرمای بیش از اندازه درونی بدن خود ورزش نموده اند یا از الکل استفاده کرده اند. این عوامل به خودی خود می تواند دلیل قانع کننده ای باشد اما در غیر این صورت باید بررسی های دقیق تری را انجام بدهید.

برخی از مواقع بیماری هایی در بدن شما وجود دارند که شاید از آن خبری نداشته باشید.به عنوان مثال وجود تغییر در میزان ترشح هورمون های تیروئیدی یا با پیشروی به سوی سن یائسگی می تواند این علائم مشاهده شود. پس در ابتدا برای مطمئن شدن از وجود یا عدم وجود بیماری بهتر است تا آزمایش خونی بدهید. این افراد به صورت ناگهانی دچار افزایش ضربان قلب می شوند و نمی توانند یک محیط گرم را تحمل کنند. اگر دائما در حال تجربه این احساس هستید از مصرف غذاهای محرک مثل غذاهای پر از ادویه خودداری نمایید.

سعی کنید تا شرایط کاری خود را تغییر دهید. وجود عاملی گرمایشی در نزدیکی بدن شما همانند نور مستقیم خورشید می تواند دلیلی بر برافروختگی زیاد در بدن شما باشد. تاریخچه ای از داروهای مصرفی خود بدانید تا در صورت سؤال از سوی پزشک بتوانید به آنها پاسخ بدهید. زیرا اطلاع از نوع داروها و میزان مصرف آنها می تواند به تشخیص علت اصلی کمک زیادی کند.